Blog

Holistyczne podejście do porodu, Metodą Spinning Babies czyli jak przygotować ciało do porodu naturalnego.
501 wyświetlenia

Holistyczne podejście do porodu, Metodą Spinning Babies, czyli jak przygotować ciało do porodu naturalnego?

Nasze ciała to złożone organizmy, w których wszystkie części są ze sobą połączone. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza w kontekście porodu. Poród to nie tylko praca macicy i miednicy, ale także zaangażowanie całego ciała. Właściwe wykorzystanie mięśni, które pozornie nie mają nic wspólnego z miednicą, może znacząco wpłynąć na przebieg porodu. Zaciskanie mięśni twarzy, jak pokazują to amerykańskie filmy, może utrudniać poród. Z kolei ich rozluźnianie może wspierać naturalny przebieg tego procesu. Dlatego, zamiast napinać się, warto skupić się na rozluźnieniu i spokojnym oddychaniu, co może ułatwić dziecku przejście przez kanał rodny.<?p>

Poród bez obaw i lęku
267 wyświetlenia

Poród bez obaw i lęku

Poród to jedno z najbardziej intensywnych doświadczeń w życiu kobiety, dziecka i rodziny. Niestety często wiązane z bólem i dyskomfortem. Jednak to przede wszystkim przeżycie psychiczno-emocjonalne budujące więź i zaufanie oraz niosące program na życie nowego człowieka. Na szczęście dziś coraz więcej mówi się o jego znaczeniu zarówno dla matki jak i dziecka. Dlaczego warto poświęcić temu czas przeczytasz więcej w naszym artykule -link. Twoje ciało nie jest wadliwe. Nie jesteś maszyna. Stwórca nie jest niedbałym mechanikiem. Kobiece ciało ma taki sam potencjał rozrodczy jak ciało prosięcia, lwa, nosorożca, łosia i bawołu. Nawet jeśli do tej pory nie byłaś do tego przyzwyczajona, polecam ci, abyś pozytywnie myślała o swoim ciele” - - Ina May Gaskin

Metoda BLW
194 wyświetlenia

Na czym polega Metoda BLW?

Metoda BLW (Baby-Led Weaning) Bobas Lubi Wybór - to nowoczesne podejście do żywienia maluchów, promujące samodzielne jedzenie. Dzieci od samego początku są zachęcane do jedzenia stałych pokarmów rękami, co wspiera ich rozwój motoryczny, rozwija czucie wszystkimi zmysłami (sensorykę), samodzielność oraz zdrowe nawyki żywieniowe. Zamiast karmienia samymi papkami, dziecko ma możliwość eksploracji jedzenia poznawania i doświadczania struktury pokarmu, smaku, konsystencji, koloru czy zapachu w naturalny sposób.

Odkryj zdrową alternatywę dla gumy do żucia jaka są: Szczoteczka IKO KIDS dla dzieci i IKO dorosłych
439 wyświetlenia

Chociaż gumy do żucia mogą dostarczyć chwilowego uczucia odświeżenia, mają też swoje wady. Wiele gum zawiera cukier lub co gorsza sztuczne słodziki, które przyczyniają się do próchnicy i innych problemów z zębami. Ponadto, teraz często gumy do żucia zawierają sztuczne substancje chemiczne i barwniki, które nie tylko nie są korzystne dla zdrowia ale wręcz toksyczne. Najlepszy przykładem jest aspartam zakazany w produkcji żywności z wyjątkiem gum do żucia i pastylek odświeżających oddech.

Jak czytać oznaczenia na plastikowych produktach
103 wyświetlenia

Na co dzień nie zwracamy na nie uwagi, ale jest to ważna informacja, która może dostarczyć nam wiedzy na temat toksycznych chemikaliów używanych w plastiku, stopnia biodegradacji plastiku, prawdopodobieństwa wypłukiwania plastiku i ostatecznie bezpieczeństwa i naszego zdrowia. Zrozumienie różnic między rodzajami tworzyw sztucznych pomoże nam podejmować lepsze decyzje dotyczące wyboru najmniej niebezpiecznych dla nas plastików, szczególnie jeśli chodzi o te, które mają mieć kontakt ze spożywaną przez nas żywnością.

Kwasy omega jako sprzymierzeńcy w oczyszczaniu organizmu z toksyn
64 wyświetlenia

Omega-3: Kwasy omega-3, obecne głównie w tłustych rybach, lnianych nasionach, orzechach włoskich i olejach roślinnych, są znane ze swoich właściwości przeciwzapalnych i detoksykacyjnych. Pomagają one w redukcji stanów zapalnych w organizmie oraz wspomagają proces detoksykacji w wątrobie, poprzez zwiększenie produkcji enzymów detoksykacyjnych.

Zmieniasz dietę - musisz to przeczytasz
477 wyświetlenia

Różnice w składnikach odżywczych: Dieta wegetariańska opiera się na roślinach, zawierając dużo błonnika, witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Z kolei dieta ketogeniczna jest bardzo nisko węglowodanowa, wysoko tłuszczowa, co prowadzi do zmniejszenia spożycia warzyw, owoców i innych produktów roślinnych, które są bogate w kluczowe składniki odżywcze. Drastyczna zmiana spowoduje problemy trawienne i zaburzenie dotychczasowej równowagi. Obecna mikroflora jelitowa dostosowana jest do aktualnie przyjmowanych składników, wszelkie enzymy trawienne i bakterie nie będą w stanie strawić innego rodzaju pokarmu podczas nagłej zmiany z dnia na dzień.

Nawadnianie dziecka podczas gorączki i przeziębienia
673 wyświetlenia

Zdrowie naszych dzieci jest dla nas najważniejsze, a jednym z kluczowych aspektów dbania o ich dobrostan, zwłaszcza podczas choroby i gorączki, jest odpowiednie nawadnianie. Właściwe nawodnienie organizmu jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów i organów, a w przypadku choroby i gorączki, kiedy organizm jest osłabiony i bardziej narażony na odwodnienie, jego znaczenie jest jeszcze większe. W tym artykule omówimy, dlaczego nawadnianie jest tak ważne podczas choroby, jakie płyny są najlepsze dla dziecka z gorączką, jak rozpoznać objawy odwodnienia, jak często podawać płyny oraz kiedy skonsultować się z lekarzem.

Prezent dla przedszkolaka
64 wyświetlenia

Prezent dla przedszkolaka Dzieci w wieku przedszkolnym odkrywają świat na swój sposób. Zaskakującym jest, jak wielkim zainteresowaniem potrafią się wśród nich cieszyć zwyczajne przedmioty codziennego użytku, choć to zaskoczenie staje się znacznie mniejszym, gdy uświadomimy sobie, że dziecko po prostu stara się naśladować swoich rodziców. Wszystko co klika, zgrzyta, mruga, piszczy, zamyka się i otwiera stanowi dla niego zagadkę, której rozwiązanie dostarcza mu niewypowiedzianej frajdy.

SIDS co musisz o nim wiedzieć
60 wyświetlenia

Przyczyny SIDS

Wciąż nie jest jasne, jakie są dokładne przyczyny występowania SIDS. Jednak ostatnia meta analiza naukowców z Australii dobrze udokumentowała czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia śmierci łóżeczkowej, i są to:

5 rzeczy niszczących właściwe karmienie
146 wyświetlenia

Kiedy po raz pierwszy trzymałam w ramionach moje maleństwo, wiedziałam, że przed nami wiele wyzwań. Jednym z nich było wprowadzenie stałego pokarmu – moment, który dla wielu rodziców jest równie ekscytujący, co i stresujący. Właściwe odżywianie niemowlaka to fundament zdrowego rozwoju, ale droga do osiągnięcia tego celu bywa wyboista. W moim artykule postaram się przybliżyć temat pułapek, które mogą nieświadomie podkopać nasze starania o zbilansowaną dietę naszych pociech. Często zapominamy, jak ważne jest stworzenie odpowiedniej atmosfery podczas posiłków, a emocje, które towarzyszą temu procesowi, mają ogromny wpływ na kształtowanie nawyków żywieniowych. 

Siła dobrych nawyków a zdrowie
157 wyświetlenia

Jak Rozpoznać i Zmienić Złe Nawyki na Dobre? Rozpoznanie i zmiana złych nawyków wymaga świadomości własnych działań oraz ich wpływu na nasze życie. Aby zidentyfikować niekorzystne wzorce, warto prowadzić dziennik, w którym zapisujemy nasze codzienne czynności i emocje z nimi związane. Taka samoobserwacja pozwala dostrzec, które działania przynoszą negatywne konsekwencje. Zmiana nawyków wymaga następnie ustanowienia jasnych celów i stopniowego wprowadzania pozytywnych zmian.

JAK PROGRAMUJE MOJE DZIECKO
186 wyświetlenia

Wpływ emocji matki w okresie ciąży na charakter i zachowanie dziecka Emocjonalne doświadczenia matki w trakcie ciąży mogą mieć długotrwały wpływ na rozwój dziecka. Stres prenatalny jest szczególnie istotny, ponieważ hormony stresu, takie jak kortyzol, mogą przenikać przez barierę łożyskową, wpływając na rozwijający się mózg płodu. Badania wykazały, że dzieci urodzone przez matki doświadczające wysokiego poziomu stresu w ciąży częściej wykazują problemy z regulacją emocji, są bardziej podatne na zaburzenia lękowe i mają trudności w nawiązywaniu relacji społecznych.

Kreatywne i rozwojowe zabawy dla dzieci na zimowy czas
127 wyświetlenia

Odkryjemy, jak przekształcić domowe progi w krainę niekończącej się przygody oraz jak wykorzystać zimowy krajobraz za oknem, aby stworzyć niezapomniane wspomnienia. Zajmiemy się propozycjami aktywności, które nie tylko zapewnią doskonałą rozrywkę, ale także będą bezpieczne i dostosowane do wieku oraz możliwości dzieci. Zapraszamy do lektury, która stanie się przewodnikiem po świecie zimowych atrakcji, gwarantującym radosne chwile spędzone w gronie najbliższych. Niech ten sezon stanie się czasem pełnym ciepła i radości, niezależnie od temperatury za oknem.

Jak poradzić sobie z próchnica u małego dziecka?
135 wyświetlenia

A może nie wszystkie oznaki są tak oczywiste, jak nam się wydaje? W tym artykule postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące próchnicy w zębach mlecznych. Poruszymy kwestię, czy leczenie takich zębów jest konieczne i jakie metody są stosowane, aby zapewnić maluchom zdrowy uśmiech bez bólu. Zastanowimy się również, czy wypełnienia stosowane w pedodoncji są bezpieczne dla naszych pociech. Ponadto, przyjrzymy się, jakie są drogi przenoszenia bakterii próchnico twórczych i czy codzienne nawyki, takie jak wspólne używanie szczoteczki do zębów, mogą przyczyniać się do rozprzestrzeniania się problemu.

Jak wybrać mądrze bezpieczny prezent dla dziecka?
80 wyświetlenia

W tym artykule skupimy się na tym, jak podejść do wyboru prezentu, który nie tylko wywoła uśmiech na twarzy dziecka, ale również będzie wspierał jego rozwój w sposób naturalny i bezpieczny. Podpowiemy, na jakie aspekty zwracać szczególną uwagę, aby wybrany upominek stymulował kreatywność i ciekawość świata, nie niosąc przy tym żadnego ryzyka. Ponadto, zastanowimy się, jakie prezenty są odpowiednie dla najmłodszych członków rodziny, którzy nie ukończyli jeszcze pierwszego roku życia – okresu, w którym każde doświadczenie ma ogromne znaczenie dla ich przyszłego rozwoju. Nie zapomnimy również o dzieciach starszych, które po przekroczeniu magicznego progu pierwszych dwunastu miesięcy, wchodzą w zupełnie nowy etap, pełen wyzwań i odkryć.

Uwaga zamiast krytyki - wzór szczęśliwego dzieciństwa
122 wyświetlenia

W dzisiejszym artykule poruszam temat "Uwaga zamiast krytyki wzór na szczęśliwe dziecko" i przedstawię kilka ważnych zasad, które mogą pomóc wychować szczęśliwe i pewne siebie dziecko. Często jako rodzice lub opiekunowie skupiamy się na krytyce i poprawianiu błędów naszych dzieci, jednak warto zastanowić się nad innym podejściem. Zamiast krytykować, powinniśmy poświęcić uwagę naszym pociechom, doceniać ich wysiłek i chwalić za działanie.

Najlepsze pomysły na jesienne śniadanie budujące odporność u malucha
101 wyświetlenia

Czy wiecie, jak wzmocnić odporność swojego dziecka na jesienne infekcje? W dzisiejszym artykule podzielimy się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak zapewnić maluchowi mocną odporność. Dowiemy się również, jakie składniki powinny znaleźć się w codziennym śniadaniu, aby wspomóc układ immunologiczny naszego dziecka. Jesień to czas, kiedy nasze pociechy są bardziej narażone na różnego rodzaju infekcje. Dlatego tak ważne jest zadbanie o ich zdrowie i wzmocnienie systemu odpornościowego. Przygotowaliśmy dla Was kilka pysznych i zdrowych produktów jesienią, które nie tylko zwiększą odporność malucha, ale także dostarczą mu niezbędnych składników odżywczych i witamin.

Najbardziej niebezpieczne zabawki dla dziecka
169 wyświetlenia

Witamy w naszym artykule, który poświęcony jest bezpieczeństwu zabawek dla dzieci. W dzisiejszych czasach, kiedy rynek oferuje tak wiele różnorodnych produktów, ważne jest, abyśmy jako rodzice mieli świadomość obowiązujących norm bezpieczeństwa. W tym artykule omówimy potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa naszych dzieci oraz przedstawimy praktyczne rozwiązania, które pomogą nam minimalizować ryzyko. Jednym z najważniejszych aspektów jest identyfikacja zabawek zawierających substancje toksyczne.

Kolka u niemowląt
64 wyświetlenia

Witamy serdecznie w naszym artykule poświęconym tematowi kolki u dzieci! Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem maluszka, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak trudne i frustrujące mogą być te chwile, gdy Twoje dziecko cierpi z powodu bólu brzuszka. W tym artykule omówimy przyczyny kolki u dzieci, objawy, skuteczne sposoby zapobiegania oraz naturalne metody łagodzenia tego problemu. Przyjrzymy się również diecie i żywieniu jako czynnikom wpływającym na występowanie kolki.