Dlaczego gumy do żucia mogą nie być najlepszym wyborem?

Chociaż gumy do żucia mogą dostarczyć chwilowego uczucia odświeżenia, mają też swoje wady. Wiele gum zawiera cukier lub co gorsza sztuczne słodziki, które przyczyniają się do próchnicy i innych problemów z zębami. Ponadto, teraz często gumy do żucia zawierają sztuczne substancje chemiczne i barwniki, które nie tylko nie są korzystne dla zdrowia ale wręcz toksyczne. Najlepszy przykładem jest aspartam zakazany w produkcji żywności z wyjątkiem gum do żucia i pastylek odświeżających oddech.

Ponadto, gumy do żucia maja bardzo negatywny wpłat na stawy żuchwy, wzmagają apetyt poprzez pobudzanie ośrodka głodu w mózgu i produkcje śliny po posiłku. Wiele osób po prostu wypluwa używaną gumę, co może prowadzić do trwałego zaśmiecania i zatruwania naszego naturalnego środowiska, gdyż dowiedziono że gumy nie rozkładają się przez dziesiątki lat.

Szczoteczka IKO jako zdrowsza alternatywa

Szczoteczka IKO i IKO KIDS, stworzona przez innowacyjną firmę włoską na potrzey NASA i ISS, zostały opatentowane i dziś oferują zdrowszą alternatywę dla wszystkich konsumentów. Zamiast dostarczać tylko chwilowego odświeżenia, szczoteczka IKO i IKO KIDS w każdej swojej wersji i wariancje smakowym, aktywnie dba o higienę jamy ustnej, usuwając resztki pokarmowe i bakterie z powierzchni zębów, dostarczając w zależności od opcji fluor lub naturalne antyseptyczne i przeciwzapalne olejki ziołowe. Nawet w wersji BIO.

Jednym z kluczowych elementów szczoteczek IKO i IKO KIDS jest innowacyjny opatentowany polimer który stopniowo i wolno tylko podczas szorowania mechanicznego uwalnia te wszystkie cenne składniki, który sprawia, że są one nie tylko czyste ale również zabezpieczone przed rozwojem bakterii próchniczych, stanom zapalnym oraz pomagają utrzymać właściwe PH w jamie ustnej, nie wpływając na poczucie głodu i łaknienia. Ponadto ich kształt i miękkie wypustki sprawiają że są łatwe w użyciu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ich ergonomiczny design pozwala na skuteczne czyszczenie zębów w sposób delikatny dla dziąseł, co jest szczególnie istotne dla osób z wrażliwą jamą ustną.

Ponadto, szczoteczki IKO i IKO KIDS są łatwe w utrzymaniu w czystości i higieniczne. Po użyciu można je po prostu schować do pudełeczka w jakim są sprzedawane i pozostawić. Wtedy gdy masz dostęp do wody zalecamy opukać je z resztek, ale nawet jeśli o tym zapomnisz to i tak nic się nie stanie. Nie rozwiną się na nich żadne bakterie, wirusy ani patogeny bo zabezpieczają je naturalne związki antyseptyczne z takich roślin jak szałwia.

Szczoteczka IKO i IKO KIDS wystarczy Ci aż na 100 użyć, po tym czasie wymień ja na nową aby zachować właściwości przeciwbakteryjne i pielęgnujące.

Korzyści dla zdrowia

  • Korzystanie ze szczoteczki IKO i IKO KIDS zamiast gumy do żucia może przynieść szereg korzyści dla zdrowia jamy ustnej. Oto tylko kilka z nich:
  • Usuwanie płytki nazębnej: Szczoteczka IKO pomaga w skutecznie zapobiegają gromadzeniu płytki nazębnej, która może prowadzić do próchnicy i chorób dziąseł.
  • Usuwaniu nalotów i przebarwień: Szczoteczka IKO skutecznie zapobiegają i usuwają już nabyte przebarwienia i naloty na zębach wynikające ze spożywania barwiących pokarmów, soków, kawy czy nikotyny, dzięki czemu gwarantuje idealnie czyste i białe zęby oraz lśniący uśmiech.
  • Odświeżenie oddechu: Dzięki skutecznemu usuwaniu bakterii i resztek pokarmowych, szczoteczka IKO gwarantuje długotrwały świeży oddechu.
  • Ochrona środowiska: Szczoteczki IKO są wyprodukowane z opatentowanego polimeru który jest biodegradowalny, co oznacza, że ich użytkowanie nie niesie za sobą negatywnych konsekwencji dla planety.

Przyjazne dla wrażliwych dziąseł: Delikatne wypustki i ergonomiczny kształt oraz pielęgnujące olejki roślinne, szałwia, lukrecja, mięta, biała glinka czy olejki cytrusowe, którymi nasączone są szczoteczki IKO sprawiają, że są one odpowiednie również dla osób z wrażliwymi dziąsłami.

Podsumowanie

Guma do żucia mogła być przez lata standardowym sposobem na dbanie o higienę jamy ustnej, ale dziś badania nie pozostawiają nam złudzeń że bardziej nam szkodzi niż pomaga.

Na szczęście dziś istnieje zdrowsza alternatywa w postaci szczoteczki IKO i IKO KIDS. Ta innowacyjna szczoteczka oferuje skuteczne czyszczenie zębów, odświeżenie oddechu i przyjazny dla środowiska sposób dbania o higienę jamy ustnej.

Zdrowo bezpiecznie i dyskretnie w każdym momencie, gdziekolwiek jesteś cokolwiek robisz.

Zawsze po posiłku poza domem.

Dlatego warto pożegnać nawyk żucia gumy i zamienić go na szczoteczkę IKO i IKO KIDS, aby zadbać o zdrowie swoich zębów i całego ciała, uczucie głodu oraz środowiska naturalnego jednocześnie.

Podziel się tym postem