Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy warto decydować się na szkołę rodzenia?

2022-07-16
Czy warto decydować się na szkołę rodzenia?

Czy warto decydować się na szkołę rodzenia?

Zajęcia w większości szkół prowadzone są przez doświadczone położne oraz specjalistów okołoporodowych. Mimo wszystko warto sprawdzić, czy interesująca nas szkoła rodzenia oferuje wykłady z położną, pediatrą i konsultantką laktacyjną. Można już coraz częściej znaleźć również takie z oferta duli,konsultanta psychobiologi i zajęciami z budowania więzi z dzieckiem już w okresie prenatalnym.

Głównym celem Szkoły rodzenia jest profesjonalne przygotowanie przyszłych rodziców do porodu drogami i siłami natury, drogą cięcia cesarskiego oraz pielęgnacji nowo narodzonego dziecka jak również omówienie zagadnień dotyczących karmienia piersią.

Zajęcia w szkole trwają w zależności od programu od 2,5 tygodnia przy spotkaniach dwa razy w tygodniu do 3 miesięcy w przypadku rzadszych spotkań. Szkołę rodzenia najlepiej rozpocząć na przełomie drugiego i trzeciego trymestru ciąży.
Zajęcia odbywają się w grupach liczących od kilku do 12 par. Program z zakresy samego porodu i połogu prowadzone są przez doświadczone położne. Ich zadaniem jest przybliżenie rodzicom najważniejszych zagadnień związanych z okresem ciąży, porodem i pielęgnacją noworodka. Uczestnicy zajęć mają okazję zadać nurtujące ich pytania i podzielić się swoimi obawami nie tylko z prowadzącymi, ale też innymi parami.

Kurs Szkoły rodzenia powinien obejmować zarówno wykłady, jak i ćwiczenia warsztatowe. Ważne jest, by uczestniczyli w nim w miarę możliwości oboje rodzice. Program zajęć uwzględnia zagadnienia związane z przebiegiem ciąży, porodu oraz opieką nad noworodkiem. Tu przećwiczenie pewnych manualnych czynności jest bezcenna szczególnie jeżeli spodziewamy się pierwszego dziecka i nie mieliśmy okazji opiekować się rodzeństwem.
Poruszamy tematy dotyczące problemów karmienia piersią, właściwych pozycji, odżywianiapraz psychologicznych i emocjonalnych w ciąży i po urodzeniu dziecka. Praktyczna część warsztatowa takiego kursu to ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne, usprawniające i rozciągające jak również sprawność manualna w podstawowych czynnościach higienicznych takich jak kąpiel, przebieranie, noszenie itd.
Ćwiczona na manekinach noworodkowych – to na pewno jest bezcenne doświadczenia. W szkołach o bardziej kompleksowym zakresie usług są również wykłady z zakresu przygotowania emocjonalnego do roli mamy i taty. Oraz szkolenia systemowe u konsultantów psychobiologi lub biologiki z zakresy okresu ciąży zwanego w biologi projekt cel.

W Szkole rodzenia dowiesz się, jak rozpoznać początek porodu oraz jak radzić sobie w poszczególnych jego fazach.

Szczerze polecamy, niezależnie od tego jakakolwiek szkołę wybierzesz ( tu warto zainwestować w ta ze spacjalistkami – nie blogerkami). Taka dawka wiedzy na pewno wzmocni twoje poczucie bezpieczeństwa i kompetencji rodzicielskich.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.49 / 5.00 47 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-28
Polecam
2022-08-28
Produkt super i realizacja zamówienia ok, szybko. Jedyny minusik za spóźniajace się maile. Niektóre otrzymalam dopiero jak produkt był już u mnie :)
pixel