W tym artykule skupimy się na tym, jak podejść do wyboru prezentu, który nie tylko wywoła uśmiech na twarzy dziecka, ale również będzie wspierał jego rozwój w sposób naturalny i bezpieczny. Podpowiemy, na jakie aspekty zwracać szczególną uwagę, aby wybrany upominek stymulował kreatywność i ciekawość świata, nie niosąc przy tym żadnego ryzyka. Ponadto, zastanowimy się, jakie prezenty są odpowiednie dla najmłodszych członków rodziny, którzy nie ukończyli jeszcze pierwszego roku życia – okresu, w którym każde doświadczenie ma ogromne znaczenie dla ich przyszłego rozwoju. Nie zapomnimy również o dzieciach starszych, które po przekroczeniu magicznego progu pierwszych dwunastu miesięcy, wchodzą w zupełnie nowy etap, pełen wyzwań i odkryć. Zapraszamy do lektury, która będzie przewodnikiem po świecie mądrych i przemyślanych wyborów, aby każdy prezent był nie tylko źródłem radości, ale i bezpiecznym narzędziem rozwoju dla naszych dzieci.

Zwyczajowo wychowaliśmy się w przekonaniu że dla dzieci to słodycze i zabawki a dla dorosłych rzeczy ustalone wcześniej. My raczej odchodzimy od schematu.

Raczej staramy się aby prezenty rodzinne to był drobnostki, nie przyćmiły całego uroku świąt, który dziś w czasach gdy mam wszystko, zawsze i o każdej porze,

sprowadza się do czasu, obecności i bycia z bliskimi, których coraz częściej nam brakuje w codziennej gonitwie. Dziecięce pokoje przepełnione są zabawkami, klockami i wszelkimi gadżetami.

Każdy rodzic ze szczerej miłości chce dać swojemu dziecku więcej niż sam otrzymał, w takich przekonaniach dorastaliśmy. Myślę że ich czas już minął , dziś nasze dzieci bardziej niż kolejnych zabawek potrzebują naszej uwagi, czasu i akceptacji takimi jacy są.

Dziś Maluch i dzieci starsze piszą listy i to stanowczo pomaga

Podziel się tym postem